2.6.2007, Stromovka, Praha
V rámci 12hodinového běhu v pražské Stromovce proběhlo v sobotu 2. 6. 2007 Mistrovství ČR v běhu na 100 km. Mistrem ČR se stal s velkou převahou Daniel Orálek z AC MS Brno v čase 7:37:52 před Jaroslavem Kašem (ČAU - Barnex Brno, 9:09:01) a Jiřím Hofmanem (ČAU - Praha, 9:19:08). Orálek zvítězil stylem start-cíl a závod měl rozběhnutý na čas pod 7 hodin. Přes velkou krizi před polovinou závodu se dokázal vzpamatovat a nakonec zaostal jen necelých 7 minut za osobákem a zaběhl nejlepší český výkon od r. 2005. Ukázal opět jasně, kdo je u nás nejlepším ultramaratoncem a že se v další přípravě na MUMu a TMMTR může v září na MS v běhu na 100 km v Nizozemí přiblížit ke světové či alespoň evropské špičce. Jarda Kaše se po vleklých zraněních dokázal prosadit v napínavém boji o stříbro a byl nejlepší v kategorii nad 50 let před Mirkem Osladilem (IRICO Olomouc, 9:53:29). Loňský mistr Jirka Hofman se od počátku trápil a alespoň vítězstvím v současně probíhající 12hodinovce (122 km) ukázal, že je favoritem pro srpnovou 48hodinovku na Kladně vzhledem k tomu, že Jan Ondruš bude reprezentovat na MS v běhu na 24 h v Kanadě a Vlastimil Dvořáček odstartuje 17. 6. nejdelší oficiální běh na světě na 3100 mil v New Yorku. Nevděčné 4. místo vybojoval Petr Dostálek (Viking Králíky - 9:25:54). Mezi ženami byla nejrychlejší Ivana Němcová (SCMT Praha) 10:57:49 - pro nízký počet startujících však nemohla být vyhlášena Mistryní ČR. Své kvality bude moci projevit 3. - 5. 8. 2007 na kladenském Sletišti, kde pořádá pražský Sri Chinmoy Marathon Team v rámci
Několik obrázků ze závodu nájdete tady:
Výsledky 6h podle kategorie | ||||||
Pořadí | Jméno | Příjmení | Klub | Narozen | Kategorie | km |
1 | Rostislav | Tomeš | Tragéd Team | 14.1.1960 | M49 | 69,485 |
2 | Jaroslav | Bohdal | MK Kladno | 9.4.1976 | M49 | 69,185 |
3 | Jan | Herda | Dobřichov | 5.3.1983 | M49 | 67,057 |
4 | Petr | Weinfurt | 26.3.1984 | M49 | 64,794 | |
5 | Vojtěch | Nejedlý | 9.2.1982 | M49 | 62,674 | |
6 | František | Sobotka | Praha 9 - Satalice | 27.4.1977 | M49 | 62,631 |
7 | Miroslav | Hasal | Tragéd Team Beroun | 5.9.1965 | M49 | 62,263 |
8 | Jan | Kocourek | Sayerlack | 29.9.1966 | M49 | 61,411 |
9 | Miroslav | Vostrý | 19.6.1977 | M49 | 61,328 | |
10 | Matej | Červený | 6.7.1977 | M49 | 59,142 | |
11 | Dušan | Šebek | SK Neumětely | 25.8.1972 | M49 | 57,257 |
12 | Petr | Spáčil | 20.7.1978 | M49 | 57,097 | |
13 | Ondřej | Prokop | Tragéd Team Praha | 19.4.1962 | M49 | 55,995 |
14 | Miroslav | Pospíšek | SCMT | 19.5.1961 | M49 | 53,911 |
15 | Petr | Hlava | SCMT | 28.5.1985 | M49 | 51,588 |
16 | Zbigniew | Ozga | 31.3.1969 | M49 | 51,300 | |
17 | Tomáš | Hrdina | 19.5.1975 | M49 | 50,975 | |
18 | Rostislav | Běhounek | Tragéd Team Praha | 7.8.1962 | M49 | 49,803 |
19 | Zoran | Mrkonjic | SCMT | 15.2.1969 | M49 | 47,693 |
20 | Pavel | Huťa | Sokol Dubňany | 24.5.1963 | M49 | 47,061 |
21 | Marek | Havrda | SCMT | 29.1.1966 | M49 | 45,721 |
22 | Jiří | Vlasák | Tragéd team Kadaň | 21.8.1975 | M49 | 36,100 |
23 | Mirek | Skuhrovec | 23.5.1959 | M49 | 36,100 | |
24 | Kaing | Keavan | 18.2.1968 | M49 | 30,400 | |
1 | Miroslav | Kostlivý | Tragéd Team Praha | 24.1.1955 | M59 | 64,677 |
2 | František | Zdvořák | ČAU | 31.8.1955 | M59 | 58,279 |
3 | Stanislav | Holeček | Barnex Sport Brno | 1.8.1955 | M59 | 53,983 |
4 | Štefan | Krč | Tragéd team | 29.4.1951 | M59 | 49,883 |
1 | Otakar | Pachmann | SABZO Praha | 23.2.1944 | M69 | 52,077 |
1 | Jaroslava | Pokorová | PIM RC Praha | 22.10.1972 | W49 | 66,474 |
2 | Radka | Zbíralová | TJ Zentiva | 3.6.1972 | W49 | 61,577 |
3 | Michaela | Pokorná | SCMT | 6.5.1978 | W49 | 57,868 |
4 | Martina | Němečková | 4.4.1965 | W49 | 54,474 | |
5 | Dagmar | Hůrková | Ultrasport Sokolov | 4.7.1973 | W49 | 51,469 |
6 | Lenka | Švecová | SCMT | 6.6.1974 | W49 | 52,224 |
1 | Hana | Kašová | Barnex Sport Brno | 6.3.1954 | W59 | 50,183 |
2 | Jana | Dvořáková | 5.12.1950 | W59 | 42,643 | |
Výsledky 6h celkové, muži | ||||||
Pořadí | Jméno | Příjmení | Klub | Narozen | Kategorie | km |
1 | Rostislav | Tomeš | Traged Team | 14.1.1960 | M49 | 69,485 |
2 | Jaroslav | Bohdal | MK Kladno | 9.4.1976 | M49 | 69,185 |
3 | Jan | Herda | Dobřichov | 5.3.1983 | M49 | 67,057 |
4 | Petr | Weinfurt | 26.3.1984 | M49 | 64,794 | |
5 | Miroslav | Kostlivý | Traged Team Praha | 24.1.1955 | M59 | 64,677 |
6 | Vojtěch | Nejedlý | 9.2.1982 | M49 | 62,674 | |
7 | František | Sobotka | Praha 9 - Satalice | 27.4.1977 | M49 | 62,631 |
8 | Miroslav | Hasal | Traged Team Beroun | 5.9.1965 | M49 | 62,263 |
9 | Jan | Kocourek | Sayerlack | 29.9.1966 | M49 | 61,411 |
10 | Miroslav | Vostrý | 19.6.1977 | M49 | 61,328 | |
11 | Matej | Červený | 6.7.1977 | M49 | 59,142 | |
12 | František | Zdvořák | ČAU | 31.8.1955 | M59 | 58,279 |
13 | Dušan | Šebek | SK Neumětely | 25.8.1972 | M49 | 57,257 |
14 | Petr | Spáčil | 20.7.1978 | M49 | 57,097 | |
15 | Ondřej | Prokop | Traged Team Praha | 19.4.1962 | M49 | 55,995 |
16 | Stanislav | Holeček | Barnex Sport Brno | 1.8.1955 | M59 | 53,983 |
17 | Miroslav | Pospíšek | SCMT | 19.5.1961 | M49 | 53,911 |
18 | Otakar | Pachmann | SABZO Praha | 23.2.1944 | M69 | 52,077 |
19 | Petr | Hlava | SCMT | 28.5.1985 | M49 | 51,588 |
20 | Zbigniew | Ozga | 31.3.1969 | M49 | 51,300 | |
21 | Tomáš | Hrdina | 19.5.1975 | M49 | 50,975 | |
22 | Štefan | Krč | Traged team | 29.4.1951 | M59 | 49,883 |
23 | Rostislav | Běhounek | Traged Team Praha | 7.8.1962 | M49 | 49,803 |
24 | Zoran | Mrkonjic | SCMT | 15.2.1969 | M49 | 47,693 |
25 | Pavel | Huťa | Sokol Dubňany | 24.5.1963 | M49 | 47,061 |
26 | Marek | Havrda | SCMT | 29.1.1966 | M49 | 45,721 |
27 | Jiří | Vlasák | Traged team Kadaň | 21.8.1975 | M49 | 36,100 |
28 | Mirek | Skuhrovec | 23.5.1959 | M49 | 36,100 | |
29 | Kaing | Keavan | 18.2.1968 | M49 | 30,400 | |
Výsledky 6h celkové, ženy | ||||||
Pořadí | Jméno | Příjmení | Klub | Narozen | Kategorie | km |
1 | Jaroslava | Pokorová | PIM RC Praha | 22.10.1972 | W49 | 66,47 |
2 | Radka | Zbíralová | TJ Zentiva | 3.6.1972 | W49 | 61,58 |
3 | Michaela | Pokorná | SCMT | 6.5.1978 | W49 | 57,87 |
4 | Martina | Němečková | 4.4.1965 | W49 | 54,47 | |
5 | Lenka | Švecová | SCMT | 6.6.1974 | W49 | 52,22 |
6 | Dagmar | Hůrková | Ultrasport Sokolov | 4.7.1973 | W49 | 51,47 |
7 | Hana | Kašová | Barnex Sport Brno | 6.3.1954 | W59 | 50,18 |
8 | Jana | Dvořáková | 5.12.1950 | W59 | 42,64 | |
Výsledky 6h štafety | ||||||
Pořadí | Jméno | Příjmení | Klub | Kategorie | km | |
1 | Jwalanta | Voelckner | SCMT | MR | 62,700 | |
David | Loukotka | SCMT | MR | 62,700 | ||
Jiří | Vančát | SCMT | MR | 62,700 | ||
1 - 2 | Lucie | Doležalová | SCMT | WR | 57,000 | |
Elena | Říhová | SCMT | WR | 57,000 | ||
Barbora | Lochmanová | SCMT | WR | 57,000 | ||
Radka | Metelková | SCMT | WR | 57,000 | ||
1 - 2 | Lenka | Beutlová | Želvička team | WR | 57,000 | |
Michaela | Dimitriadu | Želvička team | WR | 57,000 | ||
Jana | Hrdová | Želvička team | WR | 57,000 | ||
3 | Zuzana | Klásková | SCMT | WR | 55,100 | |
Irena | Kolmanová | SCMT | WR | 55,100 | ||
Miroslava | Pišanová | SCMT | WR | 55,100 | ||
4 | Gabriela | Belzová | SCMT | WR | 51,300 | |
Abhejali | Bernardová | SCMT | WR | 51,300 | ||
Dáša | Malířová | SCMT | WR | 51,300 | ||
Výsledky 12h podle kategorie | ||||||
Pořadí | Jméno | Příjmení | Klub | Narozen | Kategorie | km |
1 | Jiří | Hofman | ČAU | 20.03.1970 | M49 | 123,122 |
2 | Petr | Dostálek | Viking Králiky | 07.05.1967 | M49 | 121,729 |
3 | Petr | Syblík | Behej.com | 12.04.1968 | M49 | 117,218 |
4 | Petr | Zavadil | Praha | 13.12.1972 | M49 | 115,370 |
5 | Marek | Bednář | Herbalife Team | 25.01.1982 | M49 | 111,787 |
6 | Jiří | Čáslava | SCMT | 14.03.1975 | M49 | 107,600 |
7 | Petr | Kubišta | BK Zličín | 04.12.1970 | M49 | 102,723 |
8 | Bohuš | Barbořák | TJ Liga100 Olomouc | 29.11.1959 | M49 | 102,876 |
9 | Pavel | Juřica | 26.05.1979 | M49 | 100,000 | |
10 | Daniel | Orálek | AC M Slávia Brno | 29.03.1970 | M49 | 100,000 |
11 | Pranjal | Milovník | SCMT | 25.04.1973 | M49 | 96,839 |
12 | Petr | Solnička | AC Čěská Lípa | 17.01.1960 | M49 | 94,300 |
13 | Roman | Aldorf | 15.03.1964 | M49 | 91,555 | |
14 | Jirka | Staněk | SCMT | 02.11.1962 | M49 | 88,576 |
15 | Aleš | Plíva | SCMT | 30.07.1977 | M49 | 85,119 |
16 | Pavol | Sáraz | SCMT | 24.01.1976 | M49 | 85,624 |
17 | Michal | Vavak | BK Suchdolští chtíči | 02.10.1980 | M49 | 82,328 |
18 | Lukáš | Bernatík | 20.01.1979 | M49 | 44,900 | |
1 | Zdeněk | Gregoriades | Herbalife Team | 28.04.1954 | M59 | 116,263 |
2 | Jaroslav | Kaše | ČAU | 14.06.1953 | M59 | 101,900 |
3 | Miroslav | Osladil | Irico Olomouc | 03.08.1952 | M59 | 100,000 |
1 | Miloš | Linhart | AC Náchod | 24.09.1944 | M69 | 70,795 |
1 | Ivana | Němcová | SCMT | 27.01.1981 | W49 | 108,631 |
2 | Zuzana | Docziová | SCMT | 08.08.1977 | W49 | 93,527 |
Výsledky 12h celkové, muži | ||||||
Pořadí | Jméno | Příjmení | Klub | Narozen | Kategorie | km |
1 | Jiří | Hofman | ČAU | 20.03.1970 | M49 | 123,122 |
2 | Petr | Dostálek | Viking Králiky | 07.05.1967 | M49 | 121,729 |
3 | Petr | Syblík | Behej.com | 12.04.1968 | M49 | 117,218 |
4 | Zdeněk | Gregoriades | Herbalife Team | 28.04.1954 | M59 | 116,263 |
5 | Petr | Zavadil | Praha | 13.12.1972 | M49 | 115,370 |
6 | Marek | Bednář | Herbalife Team | 25.01.1982 | M49 | 111,787 |
7 | Jiří | Čáslava | SCMT | 14.03.1975 | M49 | 107,600 |
8 | Petr | Kubišta | BK Zličín | 04.12.1970 | M49 | 102,723 |
9 | Bohuš | Barbořák | TJ Liga100 Olomouc | 29.11.1959 | M49 | 102,876 |
10 | Jaroslav | Kaše | ČAU | 14.06.1953 | M59 | 101,900 |
11 | Daniel | Orálek | AC M Slávia Brno | 29.03.1970 | M49 | 100,000 |
12 | Pavel | Juřica | 26.05.1979 | M49 | 100,000 | |
13 | Miroslav | Osladil | Irico Olomouc | 03.08.1952 | M59 | 100,000 |
14 | Pranjal | Milovník | SCMT | 25.04.1973 | M49 | 96,839 |
15 | Petr | Solnička | AC Čěská Lípa | 17.01.1960 | M49 | 94,300 |
16 | Roman | Aldorf | 15.03.1964 | M49 | 91,555 | |
17 | Jirka | Staněk | SCMT | 02.11.1962 | M49 | 88,576 |
18 | Aleš | Plíva | SCMT | 30.07.1977 | M49 | 85,119 |
19 | Pavol | Sáraz | SCMT | 24.01.1976 | M49 | 85,624 |
20 | Michal | Vavak | BK Suchdolští chtíči | 02.10.1980 | M49 | 82,328 |
21 | Miloš | Linhart | AC Náchod | 24.09.1944 | M69 | 70,795 |
22 | Lukáš | Bernatík | 20.01.1979 | M49 | 44,900 | |
Výsledky 12h celkové, ženy | ||||||
Pořadí | Jméno | Příjmení | Klub | Narozen | Kategorie | km |
1 | Ivana | Němcová | SCMT | 27.01.1981 | W49 | 108,631 |
2 | Zuzana | Docziová | SCMT | 08.08.1977 | W49 | 93,527 |
Výsledky 12h štafety | ||||||
Pořadí | Jméno | Příjmení | Klub | Kategorie | km | |
1 | Sylva | Strádalová | SCMT | WR | 119,000 | |
Andrea | Malíšková | SCMT | WR | 119,000 | ||
Kaveri | Krutílková | SCMT | WR | 119,000 | ||
Godavari | Hájková | SCMT | WR | 119,000 | ||
Výsledky 100km podle kategorie | ||||||
Pořadí | Jméno | Příjmení | Klub | Narozen | Kategorie | Čas |
1 | Daniel | Orálek | AC M Slávia Brno | 29.03.1970 | M49 | 07:37:52 |
2 | Jiří | Hofman | ČAU | 20.03.1970 | M49 | 09:19:08 |
3 | Petr | Dostálek | Viking Králiky | 07.05.1967 | M49 | 09:25:54 |
4 | Petr | Syblík | Behej.com | 12.04.1968 | M49 | 10:19:06 |
5 | Petr | Zavadil | Praha | 13.12.1972 | M49 | 10:35:43 |
6 | Marek | Bednář | Herbalife Team | 25.01.1982 | M49 | 10:46:07 |
7 | Jiří | Čáslava | SCMT | 14.03.1975 | M49 | 10:59:40 |
8 | Petr | Kubišta | BK Zličín | 04.12.1970 | M49 | 11:30:18 |
9 | Bohuš | Barbořák | TJ Liga100 Olomouc | 29.11.1959 | M49 | 11:44:02 |
1 | Jaroslav | Kaše | ČAU | 14.06.1953 | M59 | 09:09:01 |
2 | Miroslav | Osladil | Irico Olomouc | 03.08.1952 | M59 | 09:53:29 |
3 | Zdeněk | Gregoriades | Herbalife Team | 28.04.1954 | M59 | 10:11:24 |
1 | Ivana | Němcová | SCMT | 27.01.1981 | W49 | 10:57:49 |
Výsledky 100km celkové, muži | ||||||
Pořadí | Jméno | Příjmení | Klub | Narozen | Kategorie | Čas |
1 | Daniel | Orálek | AC M Slávia Brno | 29.03.1970 | M49 | 07:37:52 |
2 | Jaroslav | Kaše | ČAU | 14.06.1953 | M59 | 09:09:01 |
3 | Jiří | Hofman | ČAU | 20.03.1970 | M49 | 09:19:08 |
4 | Petr | Dostálek | Viking Králiky | 07.05.1967 | M49 | 09:25:54 |
5 | Miroslav | Osladil | Irico Olomouc | 03.08.1952 | M59 | 09:53:29 |
6 | Zdeněk | Gregoriades | Herbalife Team | 28.04.1954 | M59 | 10:11:24 |
7 | Petr | Syblík | Behej.com | 12.04.1968 | M49 | 10:19:06 |
8 | Petr | Zavadil | Praha | 13.12.1972 | M49 | 10:35:43 |
9 | Marek | Bednář | Herbalife Team | 25.01.1982 | M49 | 10:46:07 |
10 | Jiří | Čáslava | SCMT | 14.03.1975 | M49 | 10:59:40 |
11 | Petr | Kubišta | BK Zličín | 04.12.1970 | M49 | 11:30:18 |
12 | Bohuš | Barbořák | TJ Liga100 Olomouc | 29.11.1959 | M49 | 11:44:02 |