17.6.2000, Praha, Stromovka --- 4. ročník 6 a 12 hod. závodu Sri Chinmoy -e --- 2. ročník závodu na 100km Sri Chinmoy -e --- Hostí mistrovství ČR v běhu na 100km

Závod na 100 km

Podle očekávaní se po startu ujal vedení čtyřnásobný mistr republiky na 100 km a loňský vítěz Jiří Jelínek. S ním držel krok Pavel Baběrád z Moravské Slavie Brno, výborný maratónec s osobním rekordem 2:19, pro kterého to bila první ultra maratonská zkušenost vůbec. Jak později uvedl Jaroslav Kocourek, zkušený ultra maratonec, který na závode Pavlovi Baběrádovi pomáhal, bylo jejich taktikou udržet se Jiřího Jelínka, s šanci, že tempo nezvládne a ze závodu odstoupí.
    Jiří Jelínek od startu zrychloval tempo s cílem svého soupeře setřást. To se od počátečních 4:00 min/km dostalo na 20. kilometru na hranici 3:40 min/km, které Jiří Jelínek udržoval. Kolem 32. kilometru Jiří Jelínek zrychlil na 3:20 min/km a vypracoval si rozhodující náskok. Jak po závode řekl, snažil se získat vedení i na úkor vydaní sil na zrychlení, které znamenalo, že už nezaběhne nějaký skvělý čas. Jiří Jelínek proběhl metou maratónu v čase 2:43:08 a 50 kilometry v čase 3:15:20. Pavel Baběrád jej následoval v časech 2:44:56 a 3:19:08.
    Toto pořadí na prvních dvou místech zůstalo až do konce. Pavel Baběrád si udržoval slušnou vzdálenost před třetím Radkem Brunnerem, kterého navíc po 60. km předběhl František Gallik ze slovenského Svitu, který si toto místo dále upevnil.
    V závodě žen až do 85. km vedla Kanala Bolvanská z Bratislavy, která však poté zpomalila a na prvním místě  ji nahradila Petra Bernardová, která si stálým tempem doběhla pro vítězství v ženském závodě na 100 km v čase 10:59:41. Petra tak k titulu mistryně republiky v běhu na 24 hod., který získala v loňskem říjnu, přidala i titul na 100 km. Loňská vítězka Bipula Langošová, kterou v poslední době provázely zdravotní problémy, doběhla třetí, kdy uběhla 85.333 km v časovém limitu 12 hod.

12 hodinový závod

Ve 12 hod. závodě dlouho vedl Radek Brunner z AC Praha, nasledovaný Františkem Brabcem a Ladislavem Hanzíkem, který však v 38. km ze závodu odstoupil. V té době se dopředu propracoval Jan Ondruš, kterému se dařilo neustále udržovat vyrovnané tempo, takže se na chvíli kolem šesté hodiny dostal na 1. místo. Asi o půl hodiny později se na něj zase vrátil Radek Brunner, který zrychlil své tempo a na 100 km získal na Ondruše náskok 5:30 min. Radek, jehož hlavním cílem byl mistrovský závod na 100 km si pak dal asi hodinovou přestávku. Jan Ondruš dál pokračoval ve svém tempu a nakonec zvítězil v traťovém rekordu 128,689 km.
    Radkovi Brunnerovi se po návratu i přes chůzí podařilo udržet konečné 2. místo. Na 64. km Jiří Zich předběhl do té doby na čtvrtém místě behajicího Jiřího Němečka a díky tomu, že František Brabec závod po 100 km skončil, umístil se na 3. místě.
    V závode žen se pořadí udrželo praktický od startu až do konce - 1. skončila Michaela Dimitriadu, následovaná Gabrielou Belzovou a Ivanou Kolářovou.

6 hodinový závod

Do mety maratónu v závodů mužů běhali na špici v pořadí Martin Dvořák, Petr Dostálek ze SME2 Lukavice, Karel Šdlenka ze Sri Chinmoy Marathon Team -u a Vilém Sklenák, - 4. muž loňského závodu. Právě on využil své zkušenosti a do 50. km se propracoval už na 3. místo. Asi 10 min. po 5. hod. běhal už na 2. místě. 10 min. před koncem předběhl do té doby vedoucího Martina Dvořáka, kterému už trochu docházely síly. O chvíli Martina předběhl i Petr Dostálek, který předtím začal šlapat na paty Sklenákovi. Rozdíl mezi 1. a 3., který v té době činil pouhých 34 vteřin, teoreticky dával ještě šanci všem třem na to, aby zvítězili. Ale pořadí Sklenák, Dostálek a Dvořák se udrželo až do konce závodu. Vilém Sklenák si také zlepšil svůj loňský výkon 66,928 km na 68,662 km.
    Závod žen bez konkurence zvítězila Petra Čtvrtečková s 62,324 km.